Zamknij

POZNAŃ. Samorząd Województwa Wielkopolskiego wspiera aktywne wsie

17:56, 17.10.2020 | red.
Skomentuj Dofinansowanie na zakup nowych instrumentów muzycznych otrzymała m.in. orkiestra dęta w Kraszewicach (pow. ostrzeszowski)
REKLAMA

 

Wielkopolskie wsie mają kolejną szansę na rozbudowę wspólnej przestrzeni życia mieszkańców. 47 projektów na łączną kwotę niespełna 200 tys. zł otrzyma wsparcie finansowe w ramach VIII edycji konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw” organizowanego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020.

Sejmik Województwa Wielkopolskiego 28 września 2020 r. przyjął stosowną uchwałę wraz z listą rankingową projektów, które otrzymają dofinansowanie.Konkurs „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw” skierowany jest do  uczestników programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”. Głównym celem konkursu jest aktywizacji mieszkańców wsi, podniesieniu standardów i jakości życia na terenach wiejskich poprzez zakup drobnych elementów wyposażenia, towarów służących kultywowaniu tradycji społeczności lokalnych czy materiałów niezbędnych do promocji wsi, które będą służyły lokalnej społeczności w budowie ich tożsamości i integracji.

Uczestnictwo w daje dodatkową szansę pozyskania środków finansowych na wykorzystanie i poprawienie funkcjonowania wspólnej przestrzeni gdzie lokalna społeczność się integruje.VIII edycja konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”  to dodatkowa szansa dla sołectw biorących udział w programie Wielkopolska Odnowa Wsi na realizację ciekawego projektu, w którym lokalna społeczność będzie mogła się integrować.

– Konkurs jest doskonałą okazją aby aktywne społeczności wiejskie przystąpiły do programu Wielkopolska Odnowa Wsi i rozwijały swoją okolicę realizując ciekawe projekty pozyskując dodatkowe  środki finansowe – mówi Krzysztof Grabowski  Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Sołectwa za pośrednictwem gminy mogły ubiegać się o wsparcie realizacji projektów. Złożono 133 projekty, które zostały ocenione pod względem formalnym i merytorycznym zgodnie z regulaminem konkursu, wybrano 47, które zostały zatwierdzone  do otrzymania dofinansowania. Tegoroczna pula przeznaczona budżecie województwa na ten cel wynosi 200 tys. zł i w całości została wykorzystana.Wysokość pomocy wynosi maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowanych projektu, jednak nie mniej niż 2.500 zł i nie więcej niż 5.000 zł dla pojedynczego projektu oraz nie więcej niż 10.000 zł dla jednej gminy.

 

 

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%