Zamknij

Pogorzela zdobyła środki na kulturę. To spore wyróżnienie

19:14, 20.07.2019 | Edyta Siama
Skomentuj
REKLAMA

 

Interesującą i ważną ofertę konkursową, adresowaną do lokalnych wspólnot, przygotowało Narodowe Centrum Kultury. Skorzystał z niej również Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pogorzeli, wygrywając dotację, dzięki której będzie można zrealizować na terenie gminy kilka ciekawych pomysłów.


Konkurs miał wymiar ogólnopolski, wystartowało w nim łącznie 150 podmiotów, a 50 otrzymało dofinansowanie. Pogorzelski MGOK sklasyfikowany został wysoko, bo na 20. miejscu, co świadczy o ambitnie przygotowanym projekcie.


Zwycięstwo w konkursie umożliwiło przeprowadzenie na terenie gminy warsztatów animacyjno-badawczych, dzięki którym opracowana została diagnoza kulturalna. Następnie w ośrodku kultury przeprowadzono głosowanie, które wyłoniło 7 pomysłów, jakie w najbliższym czasie zostaną zrealizowane w miasteczku i okolicznych wioskach.


W ramach inicjatyw muzycznych planowane są dwa koncerty młodzieżowe, a także występy zespołu Jawor. Przewidziano także działania popularnonaukowe, pomyślane jako spotkania z historią dla seniorów, teatralne w postaci inscenizacji przygotowywanej przez Radę Sołecką w Bułakowie i rozrywkowe (warsztaty kuglarskie organizowane przez KGW w Głuchowie). Sporo atrakcji przewiduje także stowarzyszenie Łaciata Wieś oraz zespół Mamuśki, działający przy pogorzelskim przedszkolu, który zorganizuje warsztaty taneczne dla dzieci i ich rodziców.


 – Jestem niezmiernie szczęśliwy, że nasza instytucja kultury została wyróżniona przyznaniem dotacji – z radością oznajmia Mariusz Ossowski, dyrektor MGOK w Pogorzeli. – To forma współpracy pogorzelskiego ośrodka kultury z mieszkańcami w celu wspólnego realizowania zadania publicznego na rzecz społeczności lokalnej. Można powiedzieć, że jest to taki budżet obywatelski na rzecz szeroko rozumianej kultury. Mam nadzieję, że inicjatywy lokalne staną się cyklicznym wydarzeniem w naszej gminie.

 

 

(Edyta Siama)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz