Zamknij

Nocne strzelanie - ciekawa tradycja braci z Pogorzeli

21:07, 03.08.2019 | J.U
Skomentuj
REKLAMA

 

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pogorzeli zorganizowało kolejny turniej strzelecki, którego szczególną konkurencją było tzw. strzelanie nocne – tradycyjnie organizowane w okresie letnim.

W zawodach oprócz miejscowych wzięli także udział bracia z Dobrzycy, Jutrosina, Ligoty, Raszkowa, Rozdrażewa i Włoszakowic, a także lokalni samorządowcy. Wcześniej rozegrano kilka dziennych konkurencji.


W strzelaniu do tarczy europejskiej najlepszy wynik uzyskał Ryszard Bura z Włoszakowic, a do tarczy losowej Jerzy Wojnowski z Ligoty. Kolejną odsłoną rywalizacji było strzelanie do tarczy ufundowanej przez przewodniczącego Rady Powiatu Gostyńskiego – Alfreda Siamę. W tym wypadku najcelniej strzelał Marek Balcerek z Jutrosina. W prestiżowym strzelaniu do wiszącego kura zwyciężył w tym roku Marcin Kapłon z Pogorzeli.


Strzelanie nocne ufundowała przewodnicząca Rady Miejskiej w Pogorzeli – Daria Wyzuj. Jak informuje brat Jerzy Linkiewicz z miejscowego bractwa, zawody polegają na strzelaniu do prostokątnych szybek, które są pomalowane na czerwono i podświetlane. –  Nasze Bractwo Strzeleckie jest prekursorem tego rodzaju strzelania – mówi Jerzy Linkiewicz.  – Zawodnik powinien w fazie podstawowej zestrzelić dwie szybki obok siebie, mając do dyspozycji trzy strzały. Do finału przechodzą zawodnicy, którzy zestrzelili dwie szybki. W przypadku dużej liczby finalistów zawody mogą się przeciągnąć do późnych godzin nocnych.


W strzelaniu nocnym bezkonkurencyjny był Ryszard Bura, drugą pozycję wywalczył Ryszard Dudek (obaj z Włoszakowic), natomiast trzecią Małgorzata Szefer z Jutrosina.

(J.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

MarianMarian

0 1

Pogorzela strzela w nocy
A dnia nie widzi
Bo lepiej jak koty
A w dzień śpi. 14:43, 04.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AtencjuszAtencjusz

0 0

Panie Marianie, znowu sie panu pogorszyło? 18:16, 04.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

0 0

Atencjusz a dlaczego miało się pogorszyć i co miało się pogorszyć.
Atencjusz to osoba absorbująca, chcąca by wszystko kręciło się wokół niego.
Atencjusz ( mężczyzna ), która pożąda ciągłej uwagi ( atencji ). Stara się zwracać na siebie uwagę otoczenia także w negatywny lub w kontrowersyjny sposób. 20:18, 04.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

0 0

I dalej co do mojego wierszyka z dnia 04.08.2019 z godz.14.43 o Pogorzeli.
#
Tak się ułożył i może ukrywać Pogorzelskie koszmary. 20:20, 05.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA