Zamknij

POGORZELA. Uhonorowano najlepszych maturzystów z gminy

18:58, 08.09.2019 | Edyta Siama
REKLAMA
Skomentuj

 

W Urzędzie Miejskim w Pogorzeli odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia i podsumowania konkursu na najlepsze świadectwo maturalne.

Konkurs, który odbył się po raz 20., adresowany był do tegorocznych maturzystów zamieszkujących na stałe na terenie gminy. Jego organizatorem tradycyjnie była rada miejska. Do zmagań przystąpiło 7 maturzystów, którzy edukowali się w różnych szkołach średnich.


Najlepszą tegoroczną maturzystką okazała się Hanna Nowak, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, uhonorowana nagrodą w wysokości 500 zł. Na II miejscu (nagroda 400 zł), sklasyfikowano Wiktorię Wasielewską, która ukończyła I LO w w Ostrowie Wlkp., a na III – Julię Regulską, absolwentkę I LO w Krotoszynie (300 zł). Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono wyróżnienia.

– Wszystkim tegorocznym maturzystom gratuluję osiągniętych wyników. Jesteśmy z nich bardzo dumni, ponieważ ci uczniowie są naszą wizytówką. Drzemie w nich duży potencjał i mam nadzieję, że swoją przyszłość zwiążą z naszą gminą i zasilą stanowiska pracy w istniejących firmach bądź założą własną działalność. Dobre wyniki naszych uczniów niezmiernie cieszą i mam nadzieję, że nagroda ucieszy też laureatów. Ponieważ jest ona pieniężna, więc będą mogli przeznaczyć ją na swoje potrzeby, czy to związane z zainteresowaniami, zakupem podręczników czy też z zasłużonym wypoczynkiem – uważa przewodnicząca Daria Wyzuj.

 

(Edyta Siama)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone