Zamknij

Najciekawsze zabawki dla chłopców – co wybrać dla malca?

11.16, 14.12.2022 . Aktualizacja: 11.17, 14.12.2022
Skomentuj

Przed decyzją o zakupie zabawki dla chłopca stają zarówno rodzice, jak i osoby, które chcą mu sprawić prezent z jakiejś okazji. Tego typu produkty powinny być dostosowane przede wszystkim do wieku i upodobań malucha. Istnieją jednak też takie, które są powszechnie znane i lubiane przez ogół dzieci. Będą stanowiły zatem dosyć bezpieczną opcję, jeśli ktoś nie ma możliwości podpytania rodziców o gust malucha. Jakie zabawki są obecnie w modzie i powinny przypaść do gustu większości chłopców?

 

Klocki

Klocki to już kultowa zabawka, która podbija serca dzieci od wielu pokoleń. Obecnie powstają coraz to nowsze i bardziej rozbudowane warianty. Istnieją różne rodzaje klocków, zarówno te przeznaczone dla młodszych, jak i dla starszych dzieci. Do wyboru są klocki drewniane, plastikowe, obrazkowe, konstrukcyjne i gumowe. Takie zabawki dla chłopców mają wpływ na rozwój kreatywności i logicznego myślenia. Dodatkowo zabawa pochłonie dziecko na długi czas i zapomni ono o nudzie. To cenna nauka cierpliwości i myślenia przestrzennego. Klocki drewniane i plastikowe nadają się do budowania rozmaitych konstrukcji, natomiast z tych obrazkowych maluch może ułożyć ilustracje.

Pojazdy

Planując wybór zabawek dla chłopców, warto wziąć pod uwagę także rozmaite pojazdy. Dzieci tej płci to bardzo często miłośnicy motoryzacji, którzy uwielbiają kolekcjonowanie m.in. samochodzików. Warte uwagi są też pojazdy zdalnie sterowane przeznaczone do zabawy na zewnątrz. Gotowe zestawy składają się z kolei z garaży wraz z akcesoriami. Posiadają rozmaite zjazdy i miejsca do parkowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie dobrze jest najpierw dowiedzieć się, jakie pojazdy preferuje chłopiec, szczególnie jeśli zabawka ma zostać wręczona jako prezent. Do wyboru są m.in. wozy policyjne i strażackie, pojazdy z ulubionych bajek, samochody budowlane oraz wyścigowe czy też niewielkie, kolekcjonerskie resoraki.

Zestawy konstrukcyjne

Pełne zestawy konstrukcyjne przypadną do gustu młodym miłośnikom budowania. Zabawa nimi jest wciągająca i rozwija kreatywność. Do wyboru są zestawy plastikowe, piankowe, magnetyczne i drewniane. Budowanie konstrukcji ma pozytywny wpływ na rozwój malucha. Pozwala mu nauczyć się logicznego myślenia, cierpliwości i koncentracji. Wiele zestawów daje też możliwość zabawy w kilka osób, co stanowi okazję do miłego spędzenia czasu z rodziną. Warte uwagi są zabawki magnetyczne, które rozwijają kreatywność i wyobraźnię przestrzenną. Mogą być dobrym wyborem na prezent urodzinowy bądź świąteczny.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%