Zamknij
REKLAMA

Maska do włosów - jak często stosować?

00.00, 06.07.2022 materiały partnera

Szampon i odżywka to niejedyne kosmetyki, których odpowiedni dobór może znacząco odmienić wygląd i stan włosów. Gdy potrzebne jest intensywne działanie, szczególnie dobrze sprawdzają się maski do włosów. Jednak czym właściwe są te produkty i co je wyróżnia? Jak należy je stosować, by dostarczyć włosom niezbędnych składników?

Maska do włosów – co to takiego?


Maska do włosów to jeden z produktów stosowanych w celu odżywienia włosów i poprawienia ich kondycji. Cechą charakterystyczną dla tego typu kosmetyków jest wysoka zawartość składników aktywnych. Dzięki temu, regenerujące działanie maski jest jeszcze silniejsze, a regularne stosowanie jej może w widoczny sposób poprawić stan włosów.
Czym różni się ona od odżywki? Ta druga grupa produktów przeznaczona jest do częstszego stosowania, a jej działanie kondycjonujące i odżywcze jest zazwyczaj słabsze niż w przypadku masek. Maski do włosów cechują się również bardziej gęstą, zbitą konsystencją, ułatwiającą nakładanie.


Jak i jak często stosować maski do włosów?


Maski do włosów cenione są za swoje intensywnie regenerujące działanie, pozwalające dostarczyć w głąb włosa cenne składniki już podczas pierwszego użycia. Ta sama cecha sprawa jednak, że ich aplikacja nie powinna towarzyszyć każdemu myciu. Dlaczego? Zbyt często stosowana bogata w składniki maska może widocznie obciążać włosy lub istotnie zaburzyć ich równowagę PEH. Szczególnie obciążające mogą się okazać produkty z wysoką zawartością cięższych silikonów. Wystarczy zatem, że użyjemy maski do włosów raz na kilka myć lub też 1-2 razy w tygodniu.
Jak stosować maski do włosów? Zwykle kładzie się je na wilgotne, już oczyszczone szamponem włosy, a następnie pozostawia na kilka-kilkadziesiąt minut. Czas trzymania uzależniony jest od typu maski i warto, by był podyktowany zaleceniami producentów. Po jego upływie, produkt należy dokładnie spłukać z włosów.
By umożliwić masce lepsze wchłonięcie i upewnić się, że równomiernie pokryje ona włosy, warto delikatnie wczesać ją za pomocą szczotki lub grzebienia, a włosy odsączyć uprzednio z nadmiaru wody. Dobrym pomysłem może być też owinięcie włosów folią lub miękkim ręcznikiem – wyższa temperatura to lepsze przenikanie składników w głąb struktury włosa, a zatem skuteczniejsze działanie maski.


Jak dobrać maskę do potrzeb włosów?


Znalezienie najlepszej maski do włosów nie jest łatwe –wymaga poznania potrzeb swoich włosów na tyle, by odpowiednio określić, jakich składników może im brakować. Podstawą dobrego doboru maski jest znajomość porowatości włosów. Stopień porowatości określa, jak bardzo łuski włosa są rozchylone, a co za tym idzie, jak bardzo podatny jest on na uszkodzenia oraz jak delikatna jest jego struktura. I tak, włosy wysokoporowate będą cechować się najbardziej nieregularną, wrażliwą na zniszczenia powierzchnią, zaś włosy niskoporowate będą zdrowe, gładkie i lśniące, niekiedy jednak mające problemy z brakiem objętości.
Znając porowatość włosa, znacznie łatwiej dobrać do jego potrzeb odpowiedni produkt. Warto szukać takiej maski, której skład i specyfika wspierają potrzeby danego typu włosa. Poszukiwania właściwego kosmetyku dobrze zacząć od tych sklepów, które mogą pochwalić się bogatą ofertą i nie proponują klientom wyłącznie uniwersalnych produktów. Szeroki wybór masek, w tym przeznaczonych do włosów nisko-, średnio- i wysokoporowatych, znajdziesz na przykład w ofercie sklepu Anwen. Maski do włosów tej marki wyróżniają się bogatym składem, wysoką zawartością naturalnych składników oraz optymalną konsystencją, która uczyni dbanie o włosy prawdziwą przyjemnością.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%