Zamknij

Ćwiczenia z gumami oporowymi - jak trenować, aby się nie zniechęcić?

11:30, 05.08.2021 | red.
Skomentuj

 

 

 

Rodzaje i zalety gum oporowych

Taśmy oporowe mogą wzmocnić mobilność stawów, dlatego rozgrzewkę z ich użyciem wykonują nawet profesjonalni sportowcy. Gumy zapewniają stałe napięcie mięśni, dlatego są idealną opcją dla osób chcących mieć jędrne ciało, twardy brzuch i mocne nogi. Należy pamiętać, że akcesoria muszą być odpowiednio dobrane. Mini bands to wąskie gumy przydatne do ćwiczenia pośladków i poprawienia wyglądu sylwetki bez nadmiernego budowania mięśni. Power bands cechują się dużym oporem i są dedykowane przede wszystkim sportowcom.

Z kolei taśmy pilates mogą być używane podczas rozciągających i relaksacyjnych ćwiczeń fitness. Expander to przyrząd z dwoma uchwytami połączonymi elastycznymi gumowymi taśmami lub metalowymi sprężynami. Nie nadaje się do ćwiczeń fitness. Taśmy TRX umożliwiają natomiast wykonywanie treningu z wykorzystaniem masy własnego ciała. Warto znaleźć sklep, który oferuje duży wybór akcesoriów takich jak gumy oporowe – Prosportowy.pl to miejsce, które będzie pomocne wielu osobom poszukującym profesjonalnego sprzętu.

Jak zacząć treningi z gumą oporową?

Przed rozpoczęciem treningów dobrze jest zaopatrzyć się w specjalną matę do ćwiczeń. Umożliwi to większy komfort oraz stabilne podparcie. Jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń z użyciem taśm oporowych jest monster walk. Warto od niego zacząć. Ćwiczenie zaczyna się od nałożenia mini bandu na wysokości kostek lub powyżej kolan (w wersji dla początkujących). Stopy muszą być ustawione równolegle do siebie na wysokości barków, plecy wyprostowane, a brzuch i pośladki napięte. Po zatrzymaniu się w lekkim przysiadzie należy wykonywać naprzemiennie krok odstawno-dostawny.

Dobrymi ćwiczeniami do uwzględnienia w treningu z użyciem gumy są odwodzenie kolan, unoszenie nogi w leżeniu bokiem, unoszenie bioder z otwieraniem kolan w leżeniu na plecach, odwodzenie dłoni z wypinaniem klatki z gumą na nadgarstkach oraz plank z unoszeniem nóg. By sylwetka wyglądała pięknie, należy pamiętać o wykonywaniu ćwiczeń zarówno na dolne partie ciała, jak i na brzuch, ramiona, barki oraz klatkę piersiową. Dodatkowo podczas treningu dobrze jest określić liczbę powtórzeń na każde ćwiczenie oraz czas odpoczynku po wykonaniu pełnego obwodu, np. 10 sekund. By ćwiczenia wykonywało się łatwiej, warto zrobić przed treningiem krótką rozgrzewkę. Osoby poszukujące większej ilości akcesoriów mogą znaleźć dobrej jakości sprzęt tutaj: https://prosportowy.pl/49-akcesoria-do-silowni.

By motywacja do treningów nie osłabła z czasem, dobrze jest wdrażać nowe ćwiczenia stopniowo. Warto jest określić swój cel, np. zrzucenie zbędnych kilogramów lub wzmocnienie mięśni. Trening można urozmaicić dzięki różnym akcesoriom. Do jednych z najbardziej popularnych należą gumy oporowe. Można wybierać różne rodzaje, w zależności od wykonywanej aktywności i stopnia zaawansowania. Warto zapoznać się z podstawowymi ćwiczeniami, które pozwolą wyrobić odpowiednią technikę i wzbudzić zapał do dalszego rozwoju.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

SUSAN BENSONSUSAN BENSON

0 0

Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym.

Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: ([email protected]) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
* Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
* Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
* Szybkie finansowanie bezpośrednie - Otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
* Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%.
* Wysokie wskaźniki aprobaty - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki
* Elastyczna spłata - Musisz wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat.
* Prosta aplikacja online.
* Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna.
* Brak ukrytych opłat

Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prześlij nam prośbę o pożyczkę za pośrednictwem
E-mail: [email protected]
WhatsApp/Telegram: +447903159998

Pośrednicy/konsultanci/brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron. 23:52, 09.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%