Zamknij

Zasłony typu blackout - poznajemy wszystkie ich zalety

15:58, 17.02.2020 J.U Aktualizacja: 16:12, 17.02.2020
Skomentuj

 

Zasłony uszyte z tkaniny blackout to chyba najbardziej uniwersalny i jednocześnie najlepszy wybór. Sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą. Są idealne do salonu, sypialni i pokoju dziecinnego. Zdradzamy, dlaczego są tak wyjątkowe.

 

Zasłony typu blackout – całkowite zaciemnienie

Tkaniny typu blackout, z których najczęściej szyje się zasłony gotowe, mają zdolność do niemal całkowitego odcięcia dopływu promieni słonecznych do pomieszczenia. Stopień zaciemnienia określa się na 90%. To właściwość przydatna przede wszystkim w sypialniach, których okna wychodzą na wschód, a także w pokojach dziecinnych, szczególnie u tych dzieci, które lubią się zdrzemnąć w dzień.

Zasłony typu blackout – pełna dyskrecja

Nie wszystkie zasłony po ich zasłonięciu są w stanie zagwarantować dyskrecję domownikom. Na wielu tkaninach można zobaczyć z zewnątrz kontury postaci, jeśli światło jest włączone. To złudne poczucie intymności można łatwo zastąpić rzeczywistym, wieszając w sypialni lub salonie zasłony typu blackout. Nawet przy bardzo silnym oświetleniu nikt z zewnątrz nie dowie się, ile osób jest w środku i co robią. Tego rodzaju dyskrecji nie są w stanie zapewnić cienkie zasłony z mikrowłókna czy perkalu.

Zasłony typu blackout – cisza w sypialni

Chęć ucięcia popołudniowej drzemki bardzo często pozostaje w sferze marzeń ze względu na dobiegający zza okna hałas. W zimie można po prostu zamknąć okno, w lecie nie jest to takie proste. Na ratunek po raz kolejny przychodzą zasłony typu blackout, które mają zdolność do częściowego tłumienia hałasu. Po ich zasłonięciu w sypialni zrobi się ciemno, a dochodzące zza okna dźwięki będą wyraźnie przytłumione. Hałas zamieni się w szmer, który może nawet pomóc zasnąć. Tę cechę zasłon typu blackout często wykorzystuje się w pokojach dziecinnych.

Zasłony typu blackout – doskonała termoizolacja

Termoizolacja budynków kojarzy się na ogół ze styropianem lub wełną mineralną, okazuje się jednak, że w i tym temacie można wykorzystać zalety zasłony typu blackout. Właściwości termoizolacyjne tkanin typu blackout docenia się zwłaszcza latem, gdy zasłonięte zasłony nie dopuszczają do nagrzania się pomieszczenia, zatrzymując nie tylko promienie słoneczne, ale i niesione przez nie ciepło. Z kolei zimą zasłony blackout utrudniają przedostawanie się ciepła na zewnątrz, tworząc między oknem a zasłoną swego rodzaju strefę buforową. Dzięki temu możemy wietrzyć pomieszczenie nawet w mroźne dni, nie ryzykując jego wyziębienia.

Zasłony typu blackout – bogata oferta wzorów i kolorów

Mogłoby się wydawać, że zasłony do sypialni typu blackout powinny być ciemne, najlepiej czarne. W praktyce nie kolor ma wpływ na przepuszczalność światła, ale sposób tkania i grubość materiału. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by zasłony lub firany do sypialni były w jasnych, pastelowych kolorach. Mogą być nawet białe i nie będzie miało to wpływu na jakość i skuteczność zaciemnienia przez zasłony typu blackout.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KoalaKoala

0 0

Bardzo dobrym rozwiązaniem są również różne rodzaje rolet okiennych. Szeroki ich wybór ma firma Roltex z Wrocławia - polecam! 08:12, 27.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%