Uczniowie krotoszyńskiej trójki wyszli z ciekawym projektem do przedszkoli.
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II przygotowali dla dzieci z krotoszyńskich przedszkoli zajęcia edukacyjne i przedstawienie teatralne. Tematem były zdrowe i higieniczny tryb życia oraz zasady zdrowego odżywiania. A wszystko w ramach realizacji szkolnego programu profilaktycznego, akcji Szkoła Promująca Zdrowie, ogólnopolskiej akcji Całkiem nieSłodki prezent oraz Szkolnego Programu Edukacyjno-Profilaktycznego pn. Jedz z głową.
20 i 21 lutego młodzi aktorzy z SP3 odwiedzili Przedszkole U Zuzi, Publiczne Przedszkole Bajka, Przedszkole nr 5 Wesoła Gromadka oraz Przedszkole nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie.
Młodzież wraz z opiekunami przeprowadziła krótkie warsztaty dla maluchów, podczas których dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat najnowszej piramidy zdrowia oraz podzielić się trafnymi spostrzeżeniami oraz informacjami dotyczącymi ogólnych zasad zdrowego i higienicznego stylu życia.
- Następnie ich starsi koledzy i koleżanki zaprezentowali pełną humoru scenkę teatralną pt. “Witaminowe przyjęcie urodzinowe”, która opowiadała o dwojgu przyjaciół, którzy preferują zupełnie odmienne zwyczaje żywieniowe. Podczas występu maluchy starały się zapamiętać jak najwięcej informacji, by móc później odpowiedzieć na pytania prowadzących – mówi Agnieszka Gniazdowska, nauczycielka z SP3.
Dzieci oglądały przedstawienie z wielkim skupieniem, spontanicznie reagując na zabawne przygody bohaterów. Dzieci bardzo entuzjastycznie zareagowały na przemianę jednego chłopca, który postanowił porzucić złe nawyki żywieniowe i obiecał, że spróbuje je zmienić. Maluchy znały odpowiedzi na każde pytanie dotyczące treści przedstawienia.
Scenka miała na celu zobrazowanie dzieciom idei zdrowego odżywiania. Temat został ujęty w sposób humorystyczny, zachęcając dzieci do próbowania zdrowych produktów. Każde dziecko otrzymało dyplomik Eksperta Zdrowego Odżywiania, a każde z przedszkoli certyfikat udziału w Projekcie Jedz z głową oraz kosz świeżych warzyw i owoców.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu rzeczkrotoszynska.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas sekretariat@rzeczkrotoszynska.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz