W sali Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się Gala Konkursu Nauczyciel Roku. Wśród finalistów prestiżowego konkursu organizowanego przez Głos Nauczycielski znalazła się Alicja Gawrońska, matematyczka w Szkole Podstawowej nr 3 w Koźminie.
Alicja Gawrońska od 34 lat pracuje w tej placówce oświatowej, której jest absolwentką. Jej pasja jest matematyka, które uczy w sposób innowacyjny. Bierze udział w programie eTwinning, a jej projekty nagradzane są Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości. Realizuje innowacje pedagogiczne takie jak : "Matematyka Innego Wymiaru", "Praca z uczniem uzdolnionym matematycznie", projekt "Uniwersytet Dzieci w Klasie".
Od kilku lat prowadzi dla uczniów z całej Polski zajęcia on-line Kółko Logicznego Myślenia, działające przy Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM (Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej).
Dzieli się także swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, prowadzi rady szkoleniowe, warsztaty.
Do konkursu A. Gawrońska została zgłoszona przez Beatę Adamiak, prezes ZNP Oddział w Koźminie.
– Wydawało mi się to szalonym pomysłem. Jednak kiedy zaczęły napływać rekomendacje zmieniłam zdanie. Nie myślałam wówczas o tym czy znajdę się w gronie osób wyróżnionych. Dla mnie osobiście było to niewiarygodnie miłe uczucie co inni widzą w mojej pracy, za co mnie cenią. Życzę każdemu, nie tylko nauczycielowi, aby na podsumowanie pracy w swoim zawodzie mógł przeżyć takie doświadczenie – powiedziała Alicja Gawrońska.
Koźmińska nauczycielka z SP 3 druga z prawej
Na gali towarzyszyli jej oprócz Beaty Adamiak, Barbara Roszkowska-Lech (Politechnika Warszawska), Arleta Szkudlarek (dyrektor SP3 w Koźminie) oraz jej mąż. Spotkała się tam m.in. z wybitnym matematykiem Dariuszem Kulmą (Nauczyciel Roku 2008). To dzięki niemu zrealizowała bardzo ciekawy projekt „Matematyka Innego Wymiaru”.
5 0
Brawo Pani Alicjo 🙂
gratulacje dla Pani. W tak skomercjalizowanej rzeczywistości nauczyciel z pasją i osiągnięciami, popularyzujący niełatwy przedmiot zasługuje na wielkie uznanie. To w szkole, dzięki takim nauczycielom zaczyna się rodzić nowoczesne myślenie i później innowacyjna gospodarka. Czy doczekamy czasów kiedy dyrektorzy szkół będą mogli przyznawać wyższe wynagrodzenie dla zaangażowanych nauczycieli?