Zamknij

Uwaga samorządy. Do 31 marca można składać wnioski na program Deszczówka 2021!

11:27, 04.03.2021 | red.
Skomentuj
REKLAMA

 

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy terytorialne w ramach programu retencjonowania i wykorzystywania wód opadowych z dachów obiektów użyteczności publicznej.

Celem programu Deszczówka jest promowanie działań zapobiegających negatywnym skutkom suszy. Chodzi o retencjonowanie i odpowiednie wykorzystywanie wody opadowej, którą można nawadniać tereny zielone. W zakres projektu wchodzi tworzenie systemów (podziemnego lub naziemnego) magazynowania wody wraz z instalacją umożliwiającą jej zagospodarowanie.O dotację mogą ubiegać się jednostki samorządów terytorialnych z Wielkopolski, planujące wykorzystywać wodę opadową zbieraną z dachów budynków publicznych służących celom kulturowym, edukacyjnym, zdrowotnym, sportowym, pomocy społecznej lub przeciwpożarowym.

– Ubiegłoroczna edycja Deszczówki spotkała się z dużym zainteresowaniem. Był to wyraźny sygnał dla kontynuacji tego programu. Inwestycje w ramach małej retencji to wymierne korzyści mające wpływ na utrzymanie terenów zielonych W tym roku na ten cel Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył 2 mln zł – mówi wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

W ramach drugiej edycji programu każdy z wnioskodawców może złożyć maksymalnie dwa wnioski, zawierające po jednym zadaniu każdy. Maksymalna dotacja dla jednego zadania to 50 tys. zł, jednak nie więcej niż 70 proc. całej jego wartości.„Deszczówka” w roku 2020 zakończyła się pełnym sukcesem i zaobfitowała w wiele wykonanych realizacji, dzięki którym woda opadowa nie znika, a jest gromadzona w specjalnych  zbiornikach i wykorzystywana m.in. do nawadniania zieleni miejskiej, terenów wokół szkół, przedszkoli czy obiektów kultury.

W ub. roku dofinansowanie otrzymało 34 wnioskodawców na łączną kwotę blisko 1,5 mln zł. W tym roku w budżecie Samorządu Województwa Wielkopolskiego zabezpieczono o 0,5 mln zł więcej.

Tegoroczny nabór wniosków trwać będzie do 31 marca.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Informacje na temat programu Deszczówka znajdziesz także TUTAJ 

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%