Zamknij

OSTRÓW WLKP. Koncert upamiętniający Grzegorza Polańskiego

23:26, 18.11.2019 | red.
Skomentuj
REKLAMA

8 listopada w ramach Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” w Forum Synagoga w Ostrowie Wlkp. odbył się „Koncert jesienny” upamiętniający krotoszyńskiego nauczyciela i muzyka Grzegorza Polańskiego.

Wzięły w nim udział chóry szkół podstawowych i licealnych regionu Wschodniej Wielkopolski. Spotkanie było wielkim świętem śpiewu. Rozbrzmiewały utwory z repertuaru Marka Grechuty, zespołu Pod Budą czy kabaretu OT.TO., jak również pełne zadumy utwory patriotyczne.
Jak piszą organizatorzy, koncert został poświęcony pamięci naszego kolegi i przyjaciela, Grzegorza Polańskiego. Po każdej części chóry przy akompaniamencie kuratorów regionalnych: dr Aleksandry Wojtaszek i Klaudii Szubert, wykonały kompozycję Marka Grechuty "Wolność".

.
To właśnie ten utwór chór Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie pod dyr. śp. Grzegorza Polańskiego jeszcze nie tak dawno wykonywał podczas Narodowego śpiewania w Kaliszu.

Grzegorz Polański zmarł 17 lipca w wieku 52 lat. Był nauczycielem muzyki, twórcą i opiekunem m.in. Zespołu Muzyki Dawnej Artifex. Pasjonował się turystyką górską. Był zgorzałym motocyklistą - wspólnie z synem przejechał dużą część Polski.

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz