Zamknij

Cechy folii antykorozyjnej VCI

11.41, 16.01.2023 . Aktualizacja: 11.42, 16.01.2023
Skomentuj

Folia antykorozyjna jest produktem, który zrewolucjonizował zakres ochrony elementów metalowych na świecie. Sprawdź, jakie są najważniejsze cechy folii antykorozyjnej VCI i z jakich powodów będzie ona pasować właśnie do Twojego biznesu.

Folia antykorozyjna. Najważniejsze cechy

Folia antykorozyjna to produkt, który pozwala na ochronę elementów metalowych przed korozją. Bez względu na to, czy pragniesz chronić przed rdzą elementy ze stali węglowej czy ogniowej, mosiądz, srebro czy miedź – możesz robić to właśnie za pomocą produktu, jakim jest folia VCI. Dzięki swojej budowie, która oparta jest na lotnych inhibitorach korozji, folia znacząco spowalnia proces rdzewienia. Folia VCI skutecznie zmniejsza przepływ elektronów pomiędzy anodą i katodą, dzięki czemu proces korozji następuje wolniej niż w przypadku, gdy brak jest jakiegokolwiek zabezpieczenia.

Folia antykorozyjna. Rodzaje produktów

Folia VCI (https://www.excor.pl/produkty/folia-antykorozyjna/) stanowi podstawę produktów, które pozwalają zabezpieczać przed korozją różnego rodzaju elementy. Folia antykorozyjna płaska VCI służy do zabezpieczania dużych wysyłek. Jeśli Twój towar jest wielkogabarytowy możesz bez problemu zamówić folię, która będzie szyta na miarę właśnie dla Ciebie. Jeśli w Twojej branży istotna jest kwestia dbałości o zrównoważony rozwój i środowisko naturalne, to możesz zainwestować w folię VCI biodegradowalną. 

Folia antykorozyjna i antystatyczna przyda się szczególnie podczas transportu części elektronicznych. Kaptury, wykonane z folii antykorozyjnej VCI pozwalają na zabezpieczanie części maszyn czy samochodów, znajdujących się zarówno w kontenerach, jak i na paletach EURO. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest folia bąbelkowa VCI, dzięki której nie tylko ochronisz swoje produkty przed rdzą, ale również zapewnisz amortyzację potrzebną podczas transportu delikatnych części.

Folia stretch jest jednym z produktów, dzięki któremu możesz zabezpieczyć praktycznie każdy element metalowy. Firma Excor oferuje ten produkt w dwóch wariantach:

  • szerokość rolki 125 mm, grubość 23 mikrony, długość 150 mb;
  • szerokość rolki 500 mm, grubość 30 mikronów, długość 220 mb.

 

Bardzo interesującym rozwiązaniem  antykorozyjnym są również worki VCi (https://www.excor.pl/produkty/folia-antykorozyjna/worki-z-zakladkami-vci/), które renomowane firmy wytwarzają w wymiarach, dopasowanych do Twojego biznesu. Sprawdź!

Produkty antykorozyjne. Dlaczego warto?

Produkty antykorozyjne są odpowiedzią na potrzeby producentów, którzy pragną budować długofalowe relacje ze swoimi klientami. Każda, nawet najmniejsza reklamacja, to rysa na współpracy wartej niekiedy miliony złotych. W takim momencie kwestia ceny za chociażby papier antykorozyjny wydaje się sprawą drugo a nawet trzeciorzędną. Warto sprawdzić, jakie cechy charakterystyczne ma ten rodzaj zabezpieczenia, na przykład tutaj https://www.excor.pl/produkty/papier-antykorozyjny-vci/

Towar wykonany z metalu, który ulega korozji, nie nadaje się z reguły do użycia. Nawet jeśli korozja zostanie wykryta przed dostarczeniem do klienta – to strata, wynikająca właśnie  z niej może sporo kosztować. Wielu ludzi kojarzy produkty VCI jako te, w które można pakować jedynie małe elementy. Błąd! Dzięki wielu rodzajom rozwiązań jesteś w stanie zabezpieczyć nawet duże gabaryty. Skorzystaj między innymi z wielkogabarytowej folii bądź płynów, zabezpieczających przed korozją.

Produkty antykorozyjne to również świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą magazynować większe ilości elementów metalowych, myśląc o ich niepewnej cenie i dostępności. Gdy posiadasz towar dobrze zabezpieczony produktami antykorozyjnymi, zerwane łańcuchy dostaw nie będą znacząco wpływały na działalność Twojej firmy.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%