Zamknij

Słoneczko pomaga Ukraińce pani Ani i jej trójce jej małych dzieci [ZDJĘCIA]

08.24, 02.03.2022 wm Aktualizacja: 11.24, 03.03.2022
Skomentuj Mamy przedszkolaków, siostra Emanuela u pani Ani i jej małych dzieci
REKLAMA

Od poniedziałku 28 lutego w Przedszkolu Słoneczko prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek w Krotoszynie ruszyła zbiórka dla rodzin z Ukrainy, które będą przebywać na terenie naszego miasta.

Zebrane zostało mnóstwo środków higienicznych dla dzieci, pieluszek, leków oraz jedzenia przeznaczonego dla małych dzieci. Już na drugi dzień zbiórki rodzice wraz z dyrektorką ww. przedszkola dostarczyli pierwsze artykuły do ukraińskiej rodziny.

Obdarowana została pani Ania, która zamieszkała na terenie Krotoszyna wraz z dziećmi - trzyletnim Oscarem oraz rocznymi bliźniakami - Emilią i Marco. Mieszkaniec udostępniła im firma Teona Krotoszyn, która wyposażyła je m.in. w niezbędny sprzęt AGD.

Mąż pani Ani wieczorem w czwartek 2 marca wyjeżdża do Ukrainy z transportem lekarstw, środków opatrunkowych i medycznych (koce termiczne, bandaże, gazy i kompresy jałowe, chusty opatrunkowe, opaski uciskowe i wiele innych).

- Będziemy na bieżąco pomagać rodzinom, które zamieszkają na terenie naszego powiatu. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że być może uda się przyjąć niebawem dwójkę dzieci do naszego przedszkola - przekazała nam Siostra Emanuela, dyrektor przedszkola Słoneczko.  

Do zbiórki włączyli się Wspólnota Apostolska św. Elżbiety, Siostry Elżbietanki oraz rodzice, dzieci i pracownicy przedszkola.

(wm)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%