Zamknij

Rząd nie dał pieniędzy na budowę nowego przedszkola. Czy za wnioskiem lobbowali politycy PiS-u?

08:09, 03.05.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj Radny Sikora do S. Kalak: - Może opowiecie o swoich rozmowach lobbingowych z parlamentarzystami PiS
REKLAMA

Rząd Mateusza Morawieckiego nie dofinansuje budowy nowego żłobka i przedszkola w Krotoszynie. Pieniądze na tego typu cele były przyznawane przez premiera uznaniowo. Nie wiadomo, dlaczego nasz wniosek został odrzucony. Czy radni z Prawa i Sprawiedliwości lobbowali u posłów ze swojej partii?

 

Nowa placówka wychowawcza ma powstać na tyłach Szkoły Podstawowej nr 5 i zastąpić dwa przedszkola mieszczące się w starych budynkach przy ul. Piastowskiej (Miś Uszatek) i ul. Zdunowskiej (Biedronka). Inwestycja ma kosztować ok. 16 mln zł.

 

Smutna wiadomość

Gmina Krotoszyn złożyła w grudniu ub. roku wniosek o dofinansowanie budowy przedszkola i żłobka z drugiej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Niestety, premier nie przyznał pieniędzy.

Burmistrz Franciszek Marszałek i jego zastępca ds. oświatowych Ryszard Czuszke przyjęli tę wiadomość ze smutkiem.

– Bo był to dobry wniosek, wspierający dzieci i rodzinę, a nie znalazł uznania w oczach władz centralnych. Poza tym, jeśli decyzje zapadają, gdy nie ma określonych kryteriów, zawsze wzbudzają emocje – powiedział na sesji z 29 kwietnia burmistrz Marszałek.

 

Inni dostali

Okazuje się, że podobne inwestycje oświatowe w kilku innych miastach Wielkopolski otrzymały dofinansowanie.

– A chodziło również o budowę kilkuoddziałowego przedszkola. I tak samo w grę wchodziła likwidacja starych placówek oświatowych. Wnioski musiały być podobne do naszego – zauważył R. Czuszke.

Zatem na budowę 8-oddziałowego przedszkola w Miejskiej Górce (pow. rawicki) rząd przyznał 4 mln zł. Wysocko Małe (pow. ostrowski) otrzyma 1 mln zł na przedszkole z oddziałem żłobkowym. Gminie Kórnik przyznano 6 mln zł na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Robakowie, a Gnieznu 4 mln zł na rozbudowę jednej z podstawówek.

– Nie wiemy, dlaczego niektóre samorządy są uprzywilejowane, a inne nie – żałuje wiceburmistrz.

 

Poczekamy na inne okazje

Radna Sławomira Kalak (PiS) uznała, że lepiej byłoby, gdyby gmina przeznaczyła większą kwotę na budowę wspomnianych wyżej placówek. Dodajmy, że na sesji radni przyznali na razie na ten cel 400 tys. zł – na projekt.

Radny Sławomir Augustyniak (Obywatelskie Porozumienie Samorządowe) zwrócił uwagę,  że nie należy rozpoczynać budowy, bo gmina zrobiłaby niepotrzebny ruch, wydając już teraz własne pieniądze na tę inwestycję.

Jego zdaniem warto poczekać na środki unijne oraz moment, w którym ktoś doceni nasze starania i pomysł. – I wtedy dołożymy brakującą kwotę – dodał.

Zdaniem radnej Kalak przeznaczenie większej sumy na przedszkole nie byłoby marnowaniem pieniędzy, bo gmina miałaby już wtedy swój wkład własny, który i tak będzie kiedyś potrzebny.

– Jeżeli rozpoczniemy, to zamkniemy sobie drogę do pozyskania dużo większych pieniędzy w przyszłości, gdy pojawią się inne szanse – odpowiedział radny Augustyniak.

Burmistrz Marszałek dodał, że gmina będzie czekała na następne nabory z funduszy zewnętrznych.

 

Co z lobbowaniem?

Radna Kalak przypomniała, iż powiat krotoszyński dostał z funduszy rządowych 9 mln zł na szpital i ponad 8 mln zł na budowę łącznika ulic Mahle i Koźmińskiej. Stwierdziła, że chyba nie jest tak źle. Jej zdaniem nie ma znaczenia, który samorząd dostał pieniądze, skoro zarówno ze szpitala, jak i z dróg będą korzystali przede wszystkim mieszkańcy Krotoszyna.

Odmienną opinię wyraził radny Paweł Sikora (PO). Zwrócił się do radnej Kalak:

– Może opowiecie (miał na myśli radnych miejskich z PiS – red.) o swoich rozmowach lobbingowych z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości, którzy na pewno mogli mieć wpływ na przyznawanie środków.

Radna Kalak oznajmiła, że radny Sikora nie wie, czy lobbowanie się zakończyło.

– Proszę nie wyrażać opinii, że coś nam się nie udało, bo pan nie wie, jaki będzie rezultat naszych starań – stwierdziła.

Sikora odparł, że chciałby, aby się udało, bo skorzysta na tym cała gmina.

– Przy tak mętnych kryteriach w waszych rękach jest ta dotacja – skomentował.

Radny Mariusz Urbaniak z klubu PiS, ale niemający legitymacji tego ani innego ugrupowania, przyznał, że dwa razy telefonował do asystenta wojewody, Maciej Zielińskiego.

– Może zrobiłem zbyt mało. Może jesteśmy ofermami, a radni powiatowi z PiS postarali się… – powiedział.  

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (25)

jarek co ty z tą Poljarek co ty z tą Pol

12 14

Tak to właśnie wygląda pisiory pod stołem rozdają sobie pieniądze nieważne czy to szkoła czy przedszkole ,ale to dla naszych dzieci i nie powinno być w tym polityki - obrzydliwe 11:05, 03.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

QwertQwert

10 5

A kto robi na tym politykę radny po i burmistrz z PSL. Widocznie słaby wniosek był. W samorządach które dostały pieniądze nie rządzi PiS. 14:37, 03.05.2021


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ReginaRegina

8 5

Który z urzedasow upatrzył sobie teren po przedszkolu miś Uszatek? 17:46, 03.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolKarol

6 4

Przez tyle lat przedszkole na piastowskiej służyło i było dobrze teraz są jakieś wątpliwości o co tu chodzi? 17:51, 03.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

X-Men X-Men

4 1

No jak o co nono działeczkę 21:57, 03.05.2021


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


abcabc

10 2

Panie radny, nie mieszaj pan polityki ???moze bylo budować w pierwszej kolejności przedszkole a nie wypasiony stadion albo nowe cmentarz ...Zdaje sie, ze już pan byl radnym jak te decyzje podejmowano. 19:15, 03.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ktoś mądry Ktoś mądry

11 3

To jak nie mamy wpływu na władze po wyborach to trzeba wybrać taką z której będą korzyści a nie tam patrzeć na to czy PiS czy PSL . Fakty są jednoznaczne obecnie nasze władze to porażka. Przy tak wielkiej ilości wpadek i bezsilności tej władzy nic zrobić im nie można jak napisać komentarz. 19:43, 03.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niktnikt

5 2

Trudno mi pojąć brak zrozumienia dla potrzeby budowy nowego obiektu przedszkolnego wraz ze żłobkiem którego w Krotku brakuje. Spójrzcie na nowe przedszkole w Ostrowie Wlkp ( przy drodze do galerii Ostrowia), czy nawet w Smolicach. Tam myślą o dobru dzieci. Rozumiem sentyment ale przedszkola na Piastowskiej i Łąkowej to stare budy, w które ciągle ładujemy (my, mieszkańcy z podatków) pieniądze przystosowując je do nowych przepisów. Niestety zamiana schodów z drewnianych na betonowe nie sprawi, że dzieciaki nagle znajdą się w większych, jaśniejszych salach, że obiekt będzie energooszczędny. Dodatkowo każdy remont tych obiektów zapewne wymaga zgody konserwatora ("zachcianki" konserwatora bywają kosztowne). Na wspomnienie o "wygodzie" parkowania przy tych przedszkolach pojawia mi się gęsia skórka. Czy sentyment dorosłych jest ważniejszy od zdrowego rozsądku i dobra dzieciaczków?
Do Reginy -
Jako, że Słoneczko i Biedronka to budynki gminy - to JEŻELI zapadnie decyzja o ich sprzedaży odbędzie się ona poprzez przetarg. Będziesz mogła w nim startować i kupić dając więcej niż urzędas :)
21:25, 03.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ReginaRegina

3 2

I tu odpowiedziałeś sobie urzedasie na jedno z pytań wygoda podczas parkowania a nie pomyślałeś że nie wszystkie marki i tatusiowie są zmotoryzowani , spójrz ile matek wozi dzieci rowerem bedź idzie pieszo ,buduj sobie przedszkole koło szkoły nr.5 ale nie niszcz starego blisko centrum.A z tym przetargiem to żeś mnie rozbawił ,albo jesteś dzieckiem które się nie orientuje,albo tym który ma chrapkę na ten teren.wiem jak wyglądają przetargi ,konkursy np. na szefa MPGK 03:53, 04.05.2021


niktnikt

3 5

Niestety Regina, nie trafiłaś ze swoimi diagnozami. Nie jestem żadną z tych osób, które wymieniłaś. Do nowego przedszkola także można dojechać rowerem. Jestem pewien, że zdecydowana większość rodziców doceni jakość nowego przedszkola i tam ulokują swoje pociechy. Malkontenci zawsze będą. jednak gdyby nie Ci pierwsi nadal mieszkalibyśmy w jaskiniach i myśleli, że Ziemia jest płaska. Stare przedszkole wymaga kosztownego remontu (kilka mln zł), a ten remont i wydane pieniądze i tak nie podnoszą komfortu dzieciom. Jeżeli masz możliwość podróży, to odwiedź jakieś nowe przedszkole a zobaczysz mizerię Misia Uszatka i Biedronki. 08:30, 04.05.2021

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

ReginaRegina

4 2

Nikt taki jesteś nowoczesny i światowy to powinieneś wiedzieć że w tych starych murach też można dobrze i komfortowo uczyć (angielskie wyższe uczelnie) to zależy od nauczycieli ,wszędzie się mówi o ochronie środowiska a ty chcesz samochodem jeździć za miasto policzyłeś koszty przejazdu rodziców z dziecmi, nauczycieli podsumowując jesteś mało przekonywujący. 15:00, 04.05.2021


niktnikt

2 3

Muszę przyznać Regina, że pojechałaś ostro. Porównać obiekty przedszkoli Biedronka i Miś Uszatek do budynków angielskich uczelni to jak porównać nowego mercedesa ze 126p. Gdyby budynki tych dwóch przedszkoli przypominały chociażby w małej części budynek LO, SP5, SP1 czy szkoły specjalnej ( namiastki gmachów angielskich uczelni ) z kamiennymi chodami, szerokimi korytarzami wymaganymi przez nowe przepisy PPOŻ to nie zawracałbym sobie i Tobie głowy tematem budowy nowego przedszkola. Bardzo miło się z Tobą gawędzi. Myślę jednak, że nasze spojrzenia na sprawę różnią się tak bardzo, że dalsza korespondencja nie ma sensu. Nawiązując jednak do nazywanych przez Ciebie przetargów na sprzedaż miejskich nieruchomości jako "USTAWIONE" to te na których byłem ( słownie dwa) odbywały się jako licytacja ustna w obecności wszystkich zainteresowanych. Nieruchomość nabył ten który wylicytował najwyżej. Stąd moja sugestia abyś wzięła udział w takiej licytacji. Gdzie tu przekręt? Najprościej krzyczeć, że wszyscy kradną i oszukują. Dodam tylko, że urzędnikiem nigdy nie byłem, nie jestem i nie zamierzam być. Nie jestem w żaden sposób powiązany zawodowo z urzędem. Dość dobrze znam branżę budowlaną, bo w niej "siedzę". Firmy wykonawczej także nie mam więc do ewentualnej budowy nowego przedszkola także się nie przymierzam. Piszę to na wszelki wypadek aby wykluczyć " teorię spiskową", że chcę zarobić na budowie nowego obiektu. Ostatnie zdanie dot. poruszonego przez Ciebie tematu środowiska. Obserwując ruch zmotoryzowanych rodziców to myślę, że więcej z nich dojeżdża z peryferii miasta do przedszkola skutecznie zatruwając spalinami mieszkańców okolicznych bloków. A poza tym premier obiecał milion samochodów elektrycznych, więc będzie tylko lepiej :).
pozdrawiam 16:42, 04.05.2021


ReginkaReginka

3 2

Do nikt zamiast przy szkole nr.5 budować nowe przedszkole to może zaadoptować nieszczęśliwy pałac Gałeckich pięknie położony w parku ,cisza spokój. 21:25, 04.05.2021


Do szkoły matoły!Do szkoły matoły!

0 2

Reginka, nie nauczyli Cię w szkole aby przed napisaniem czegokolwiek choć odrobinę zgłębić temat? Gdybyś to zrobiła to wiedziałabyś, że pałac Gałeckich należy do Skarbu Państwa, czyli do Rządu Morawieckiego i Burmistrz nie może w nie swoim budynku zorganizować przedszkola. Tak na marginesie to także ruina do remontu! Widzę, że niedaleko pada Reginka od Reginy! Tak więc dziewczyny do szkoły.... Choć myślę, że w waszym ciężkim przypadku trzeba zacząć od przedszkola 😂😂Najlepiej angielskiego . Może nie jest za późno!
Pa🤣
01:28, 05.05.2021


ReginkaReginka

2 0

Do tego co tak ładnie odpowiedział Regince.Tak się zakręciłeś, że zapomniałeś iż parę komentarzy wcześniej beczałeś o braku dotacji państwowej na budowę przedszkola,czyli napisać o pieniądze twoi mentorowie potrafią ,a o przejęcie od skarbu państwa zaniedbanego pałacu wyremontowaniu i zaadoptowaniu np.na przedszkole to już nie potrafią.Przecież to naszym władzą powinno zależeć by nasze miasto było piękne ,ludzie z Warszawy tu nie mieszkają.Myslisz jak typowy chłop nic się nie opłaci tylko pisać o pieniądze. Wsi z chłopa nie wygonisz.🤣🙂 18:14, 05.05.2021


do szkoły ......do szkoły ......

1 3

droga Reginko,
widzę, że zamiast zdobywać wiedzę nadal piszesz głupotki. Forum Rzeczykrotoszyńskiej nie służy do przekazywania wiedzy zwłaszcza tej podstawowej, tylko do do rzeczowej dyskusji ludzi mających wiedzę i coś do powiedzenia. Zarzucasz władzom Krotoszyna, że nie potrafią przejąć Pałacu Gałeckich od Skarbu Państwa i uruchomić tam przedszkola wraz z oddziałami żłobkowymi zamiast budować nowy obiekt. Otóż władze Krotoszyna wiedzą ( w odróżnieniu od "wszystkowiedzącej Reginki"), że kilkanaście lat temu Skarb Państwa zdecydował o umieszczeniu tam szkoły muzycznej. Wykonał projekt, zaczął remont i ... robota stanęła w miejscu. Tak budują władze centralne. Podobnie wygląda sprawa z budową mieszkań z programu Mieszkanie + i milionów samochodów elektrycznych. Tak się zastanawiam, czy kiedykolwiek byłaś w środku pałacu. Ja znam go dobrze. Zatem śpieszę ci wyjaśnić, że umieszczenie tam przedszkola i żłobka jest bezsensownym pomysłem choćby z jednego powodu. Obiekt jest za mały. Innych powodów mógłbym wymienić ze sto ale to strata czasu gdyż i tak odszczekniesz, że wiesz lepiej. Czy zauważyłaś droga Reginko chaos komunikacyjny przy SP4. wynika on między innymi z braku dostatecznej ilości miejsc parkingowych. Niestety, konserwator zabytków mający pod opieką park nie zezwolił na jego powiększenie. Gdzie zatem parkowaliby rodzice dowożący dzieciaczki do żłobka i przedszkola? Dla ciebie to zapewne pestka a nie problem. Wyjaśniam, że zajęcia w szkole muzycznej odbywają się w godzinach popołudniowych i można wykorzystać wtedy pusty parking SP4. Dzieci uczęszczających do szkoły muzycznej jest garstka w porównaniu do SP4 i projektowanego przedszkola wraz ze żłobkiem. Mniemam, że i tak cię nie przekonałem. Trudno, będę musiał z tym żyć 😮. Na koniec ponownie powtórzę: DO SZKOŁY ........ . 09:15, 06.05.2021


ReginaRegina

4 4

Do nikt swego czasu po Krotoszynie chodził Pan którego nazywano Zenek tramwajarz, obiecywał że w Krotoszynie będą tramwaje może obecne władze z psl-u zrealizują marzenia Pana Zenka wtedy faktycznie środowisko zyska i nie będzie trzeba parkingów budować.Jezeli chodzi o budynek przedszkola miś Uszatek to jest to budynek już zabytkowy i o to mi chodziło nie będziemy się licytować co do wartości architektonicznej bo nie o to chodzi.Schody o których tak często wspominasz można tanim kosztem wymienić na materiał niepalny.I ostatnie zadanie jeżeli jest taka potrzeba by postawić przedszkole na peryferiach to jak masz taką żyłkę do interesu proponuję postawić prywatne przedszkole wtedy będzie okazja zarobić i nie będzie czasu na wypisywanie głupotek.Pozdrawiam i zdrowia życzę 17:24, 04.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RealistaRealista

2 3

myślę, że Zenek tramwajarz, pomimo pobytu w zaświatach, szybciej wybuduje linię tramwajową w Krotku niż panujący nam pinokio wyprodukuje w państwowej fabryce milion elektryków. hahahaha 😡 19:19, 04.05.2021


ReginaRegina

2 2

Widzę ,że z burakiem o niku "nikt "dyskutować nie ma sensu gdyż myśli że jest na wyższym poziomie intelektualnym (wydaje mu się) ma kompleks kierowcy który nie może zaparkować i manię stawiania budowli dla samego stawiania ,jeden człowiek chciał przebudować Berlin bo wydawał mu się za mały czyżby drugi się narodził?pozdrawiam i życzę udanej budowy. 23:59, 06.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

niktnikt

1 2

Droga Regino,
określeniem "burak" przyznałaś, że zwyczajnie brakuje Ci argumentów. W dyskusji używasz pustych, populistycznych frazesów, które podniecają tylko nie potrafiących logicznie myśleć i liczyć kosztów ignorantów, którzy po 2015 roku uznali, że są solą tej ziemi. Nowe przedszkole wraz ze żłobkiem ma służyć dzieciom i ich rodzicom. Widzę, że jesteś zadowolona z standardu jaki oferują obecne budynki starych przedszkoli. Ja nie byłem zadowolony gdy moje dzieci uczęszczały do jednego z nich. Dodam tylko, że podobne zdanie miała reszta rodziców i wyrażała je na spotkaniach. Tak więc nie chodzi o "stawianie dla samego stawiania" tylko podnoszenie standardów nauki i estetyki wokół nas. Jest takie powiedzenie: cały postęp zawdzięczamy niezadowolonym. To oni zmieniają rzeczywistość na nowocześniejszą, ładniejszą i bardziej funkcjonalną. Żyj i wychowuj swoje dzieci wg swoich standardów. To Twoja sprawa. Nie bądź jednak przekonana, że tylko Ty masz rację. Pozwól innym mieć inne zdanie, większe wymagania i oczekiwania. Bredzisz coś o o kimś co chciał powiększać Berlin - Twoje intencje w tym porównaniu są prostackie i także świadczą o braku argumentów. Uznam jednak, że to przez późną porę, w której przelewałaś swe genialne przemyślenia na ekran.
Także Cię pozdrawiam i dziękuję za życzenia. Mam nadzieję, że projektowane przedszkole i żłobek powstanie dla dobra krotoszyńskich dzieci. Aby dorastały i uczyły się w nie gorszych warunkach niż te jakie stworzyli mądrzy rodzice w małych Smolicach, o większych miastach nawet nie wspominając.
Mehr Licht! , więcej światła! To co prawda ostatnie słowa J.W. von Goethego - jednak jakże wymowne. Tobie je dedykuję. 02:39, 07.05.2021


niktnikt

1 2

Droga Regino,
określeniem "burak" przyznałaś, że zwyczajnie brakuje Ci argumentów. W dyskusji używasz pustych, populistycznych frazesów, które podniecają tylko nie potrafiących logicznie myśleć i liczyć kosztów ignorantów, którzy po 2015 roku uznali, że są solą tej ziemi. Nowe przedszkole wraz ze żłobkiem ma służyć dzieciom i ich rodzicom. Widzę, że jesteś zadowolona z standardu jaki oferują obecne budynki starych przedszkoli. Ja nie byłem zadowolony gdy moje dzieci uczęszczały do jednego z nich. Dodam tylko, że podobne zdanie miała reszta rodziców i wyrażała je na spotkaniach. Tak więc nie chodzi o "stawianie dla samego stawiania" tylko podnoszenie standardów nauki i estetyki wokół nas. Jest takie powiedzenie: cały postęp zawdzięczamy niezadowolonym. To oni zmieniają rzeczywistość na nowocześniejszą, ładniejszą i bardziej funkcjonalną. Żyj i wychowuj swoje dzieci wg swoich standardów. To Twoja sprawa. Nie bądź jednak przekonana, że tylko Ty masz rację. Pozwól innym mieć inne zdanie, większe wymagania i oczekiwania. Bredzisz coś o o kimś co chciał powiększać Berlin - Twoje intencje w tym porównaniu są prostackie i także świadczą o braku argumentów. Uznam jednak, że to przez późną porę, w której przelewałaś swe genialne przemyślenia na ekran.
Także Cię pozdrawiam i dziękuję za życzenia. Mam nadzieję, że projektowane przedszkole i żłobek powstanie dla dobra krotoszyńskich dzieci. Aby dorastały i uczyły się w nie gorszych warunkach niż te jakie stworzyli mądrzy rodzice w małych Smolicach, o większych miastach nawet nie wspominając.
Mehr Licht! , więcej światła! To co prawda ostatnie słowa J.W. von Goethego - jednak jakże wymowne. Tobie je dedykuję. 02:41, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ReginaRegina

0 0

Panie nikt nie zamierzałem Pana obrażać ale jeżeli ktoś mnie obraża nie pozostanę dłużna.Nie mam nic przeciwko postępowi
ani stawianiu nowych przedszkoli, chciałam jedynie zwrócić uwagę na to iż w Krotoszynie jest pełno starych zabytkowych budynków o które miasto nie dba ,a te budynki po niewielkim wkładzie finansowym mogą dobrze służyć społeczeństwu np.wcześniej wspomniany pałac Gałeckich służył na przełomie dwudziestego pierwszego wieku oświacie ,więc dlaczego ma ten obiekt niszczeć może służyć za przedszkole.„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma
prawa do przyszłości.” 22:20, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niktnikt

0 0

Pani Regino,
co do zabytków zupełnie się z Panią zgadzam. Jednak co do lokalizacji w Pałacu przedszkola mam inne zdanie. Po pierwsze z technicznych powodów. Po drugie z szacunku do dyr. szkoły muzycznej w Krotoszynie który od 2007 roku walczy o przeniesienie tam siedziby swej szkoły. Szczegóły znajdzie Pani na stronie psmkrotoszyn.pl w zakładce SZKOŁA dalej w zakładce PAŁAC. Ten GOŚĆ wraz z pomocą władz Powiatu, Gminy, Macieja Orzechowskiego i innych dokonuje rzeczy niemożliwych. Wyrywa ten pałac właścicielowi czyli Skarbowi Państwa, który defacto poprzez Ministerstwo Kultury ( dzisiejsza nazwa jest dłuższa) prowadzi w PL szkolnictwo artystyczne. W starej szkole muzycznej (przed spaleniem) w czasach gdy moje pociechy tam uczęszczały wisiały na ścianach rys. z wizualizacją szkoły w pałacu po remoncie. Jeżeli ministerstwo znajdzie kasę to proszę mi wierzyć pałac na powrót będzie perełką architektury i wizytówką kultury Krotoszyna z piękną salą koncertową. Swego czasu Burmistrz miał koncepcję przejęcia od PKP budynku dworca i umieszczenie tam domu opieki dziennej seniora, ośrodka pomocy społeczne itp. Niestety PKP mimo długów wobec Krotoszyna broniło budynku jak niepodległości. Koncepcja upadła. Dom dziennej opieki seniora powstał w innym miejscu. Tera PKP chętnie by go oddało ale dzisiaj brak kasy na remont i koncepcja użytkowania "trochę" się zdezaktualizowała. Łatwo winę za taką rzeczywistość przypisuje się władzom lokalnym ( jakakolwiek i z jakiegokolwiek ugrupowania by była) Problemy są często trudne do przeskoczenia gdy którejś ze stron brak dobrej woli. Wracając do przedszkola, rozumiem Pani obawy o to, że mieszkańcy osiedli w sąsiedztwie Misia Uszatka mogą mieć trudniej po zamknięciu tego obiektu. Myślę jednak, że jego rolę przejmie częściowo nieodległe przedszkole Kubuś (ul. Sienkiewicza) do którego rodzice dowożą dzieci z dalszych części Krotoszyna i będzie im bliżej do nowo projektowanego przedszkola i żłobka przy SP5.
Pani Regino, jeżeli jakimś stwierdzeniem Panią uraziłem przepraszam. Proszę jednak przeczytać swoje teksty to zrozumie Pani także moje emocje. Niemniej dziękuję za wymianę naszych punktów widzenia problemu nowego przedszkola. Widzę, że zarówno Pani jak i ja piszemy po nocach. Zatem DOBRANOC.
Pozdrawiam serdecznie. 03:21, 08.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%