Zamknij

18-letnia pasjonatka kultury koreańskiej

17.00, 12.10.2019 Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Aleksandra Gendera pochodzi z Dąbrowy (gm. Rozdrażew). Jest uczennicą trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie. Choć przywiązuje dużą wagę do nauki, stara się poświęcać czas swojej niecodziennej pasji.

18-latka już od gimnazjum interesuje się kulturą koreańską. W przyszłości chciałaby posługiwać się tamtejszym językiem.

Plany i marzenia
Kończąc gimnazjum w Rozdrażewie, Aleksandra planowała wybrać w liceum profil biologiczno-chemiczny. Następnie zamierzała kontynuować naukę na studiach farmaceutycznych.
- Ostatecznie zdecydowałam się na profil językowy, bo wiem, że chciałabym poznawać obce kultury – mówi Aleksandra. Dziewczyna rozważa wybór filologii rosyjskiej połączonej z lingwistyką stosowaną. W przyszłości chciałaby zostać tłumaczem. 
– Nie wykluczam pójścia na koreanistykę – stwierdza. Aleksandra planuje dalszą naukę tego języka, nawet jeśli ostatecznie wybierze inny kierunek studiów. Obawia się jednak, czy uda jej się znaleźć pracę, w której posługiwałaby się ulubionym językiem.

Nietypowe pasje
- Wszystko zaczęło się od zainteresowania kosmetykami z Korei – opowiada z uśmiechem Gendera. Zaciekawiona zaczęła poszerzać swoją wiedzę na temat tamtejszej kultury, historii i zwyczajów. – Polubiłam zwłaszcza artystów muzycznych (tu wymienia kilka z nich: BTS, Exo czy ATEEZ) i seriale. Zaczęłam także uczyć się na własną rękę języka – wspomina. Na razie poznaje słówka i podstawowe wyrażenia i zwroty.
W Koreańczykach ceni sobie przede wszystkim szacunek, jaki okazują osobom starszym. Za ich cechę negatywną uważa nadmiar zajęć, jaki narzucany jest zarówno pracownikom, jak i uczniom. - Marzę o wyjeździe do Korei w przyszłości. Chciałabym przekonać się, jaka jest tamtejsza kuchnia – mówi Aleksandra.  

(Z.L)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%