Zamknij

Dla niej świąteczne dekoracje własnej roboty to podstawa

19.34, 24.12.2019 Z.L Aktualizacja: 19.35, 24.12.2019
Skomentuj
REKLAMA

W domu Ireny Konarczak-Bojanek z Pogorzałek Małych (gm. Koźmin) na każdym kroku wyczuwalny jest świąteczny klimat.

O Irenie Konarczak-Bojanek pisaliśmy we wrześniu (RK nr 36/1271). Przypomnijmy: jest ona emerytowaną dyrektorką szkoły w Borzęciczkach, sołtysem wsi, którą zamieszkuje, a także radną gm. Koźmin. W magazynie wnętrzarskim Moje Mieszkanie pokazano jej kuchnię, która okazała się jedną z najładniejszych w Polsce.

Mieszkankę Pogorzałek Małych odwiedziliśmy jeszcze raz, aby przekonać się, jak wyglądają jej przygotowania do Bożego Narodzenia. - Rozpoczęłam od wizyty w Poznaniu, gdzie 1 grudnia uczestniczyłam w targach rękodzieła – wspomina.    

Choinki własnej roboty robiła na różne sposoby. – Niektóre z nich uszyłam, inne zrobione są głównie z papieru – informuje. Do swoich świątecznych dekoracji wykorzystywała elementy drewniane, np. stare deski ze skrzynek, i fragmenty tkanin z szalików czy chust. W jej domu zobaczyć można też bombki własnej roboty. – Styropianowe kule oplotłam mchem. Inne bombki obkleiłam wełną – opowiada. Z dumą prezentuje swoją kolekcję dziadków do orzechów, które wystawiła w kuchni i salonie.

Jak I. Konarczak-Bojanek stroi świąteczne drzewko? – Na choince wieszam przede wszystkim bombki w stylu barokowym - mówi.

Przygotowała też adwentowy wieniec. – Wewnątrz są witki wierzbowe, a na zewnątrz nałożyłam materiał zwany watoliną tapicerską – prezentuje. Chodzi o elastyczną, miękką tkaninę z poliestru wysokiej jakości. Irena ozdobiła wianek naturalnymi dekoracjami, takimi jak szyszki i gałązki drzew iglastych.

Inspiracji szuka często w internecie. – Jednak zawsze dodaję coś od siebie – zapewnia. Wśród oryginalnych przedmiotów w jej domu można znaleźć udekorowaną drabinę, a na kuchennym parapecie ustawiła w starych garnuszkach adwentowe świece.

 

(Z.L)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%