Zamknij
REKLAMA

Krotoszyn i inne miasta w powiecie pomagają Ukraińcom!

10:56, 27.02.2022 | seb
Dary zgromadzone w Kobylinie - foto GOK KOBYLIN
REKLAMA

Zbiórki dla obywateli Ukrainy, którzy już zaczęli przybywać na nasz teren, prowadzone są w niemal każdej gminie powiatu krotoszyńskiego.

Potrzebne są koce, kołdry, pościele, środki higieniczne (ręczniki papierowe, mydła, pieluchy itp.), artykuły medyczne (plastry, bandaże, środki do dezynfekcji).

W Krotoszynie w niedzielę 27 lutego w godz. 15.00 - 18.00  w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Kopieczki zorganizowany zostanie punkt zbiórki rzeczy i produktów dla ukraińskich rodzin. Szczegóły poniżej na plakacie.

Również w niedzielę od godz. 12.00 do 19.00 w remizie OSP w Koźminie przy ul. Floriańskiej prowadzona będzie zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców zza wschodniej granicy. Więcej informacji na plakacie.

Najpotrzebniejsze rzeczy można również przynieść do Publicznego Przedszkola w Zdunach (ul. Łacnowa 25). Rada rodziców i dyrekcja przedszkola będą zbierali dary do 4 marca. Jeśli chcecie pomóc  możecie przynieść: koce, kołdry, ręczniki, środki czystości i higieniczne, odzież dziecięcą, spodnie, bluzy oraz plastry i bandaże, a także makarony, ryże, mleko modyfikowane,, kaszki dla dzieci, dania gotowe instant.

W niedzielę w godz. 9.00-12.00 trwa akcja zbierania najpotrzebniejszych rzeczy dla trzech rodzin, po które wyruszył prywatny transport. Jak poinformował Gminny Ośrodek Kultury w Kobylinie dwie rodziny już dotarły do Kobylina, a jedna jest w drodze. Część z darów rodziny ukraińskie już otrzymały.

Miasto i Gmina Krotoszyn organizuje zbiórkę pomocy dla uchodźców z Ukrainy, którzy w najbliższych dniach trafią do naszej gminy.
Zbiórkę rozpoczynają od poniedziałku 28 lutego w budynku Dziennego Domu "Senior+" przy ul. Kobierskiej 7. Dary można przynosić w poniedziałki w godz. od 8.00 do 18.:00, oraz od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 15.00.

Najbardziej potrzebne są: karimaty, materace, kołdry, śpiwory, poduszki i pościel oraz odzież i buty dla dzieci, odzież dla kobiet, bielizna dla dzieci i kobiet, żywność długoterminowa, woda, środki czystości środki higieniczne (np. szczoteczki, pasty, mydła, szampony, pieluchy), a także ręczniki i baterie.

W sobotę do Krotoszyna dotarło kilka rodzin pracowników jednej z firm transportowych. W sumie było 15 dzieci z matkami. Na apel o przynoszenie kołder, pościeli, ręczników itp. szybko zareagowali mieszkańcy.

Docierają do nas sygnały o zbiórkach, które prowadzą osoby prywatne mieszkające w powiecie krotoszyńskim. Wszystkim tym ludziom należy się wielka wdzięczność.

 

(seb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%