Zamknij
REKLAMA

Krotoszyn solidarny z Ukrainą. Na Rynek przyszło wielu mieszkańców

21:29, 27.02.2022 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Ukraiński hymn, niebiesko-żółte barwy państwa naszych wschodnich sąsiadów, słowa wsparcia i wzniosły nastrój towarzyszyły wszystkim tym, którzy pojawili się 27 lutego o godz. 19.00 na krotoszyńskim Rynku.

Mieszkańcy Krotoszyna spotkali się spontanicznie na Rynku w Krotoszynie w niedzielny wieczór, aby wyrazić solidarność z obywatelami Ukrainy, których kraj został zaatakowany przez Rosję. W naszym powiecie pracuje ok. 4 tys. Ukraińców. Dziesiątki  z nich przybyło na nasz Rynek. A wśród nich Ivan Izdebski, trener klubu zapaśniczego LKS Ceramik Krotoszyn

Prezes Ceramika Maciej Oprysiak dziękując za liczne przybycie zaznaczył, że Ivan uczy zapaśniczego rzemiosła dzieci i młodzież z gminy Krotoszyn a jego wychowankowie zdobywają medale mistrzostw Polski i reprezentują kraj na arenach międzynarodowych.

- Już 7 lat mieszkam w Krotoszynie. Nie chcę mówić o swoich uczuciach, bo wiadomo co każdy z nas obywateli Ukrainy czuje. Chcę podziękować za wsparcie ze strony moich polskich przyjaciół. Zwracam się również do moich rodaków, którzy tutaj się zjawili, żebyśmy docenili to co robią dla nas Polacy w całym kraju - powiedział Ivan.

Mówiono o tym, że trzeba i warto otworzyć nasze serca. 

- Organizowanych jest wiele zbiórek, wiele osób przyjeżdża do nas, a krotoszynianie już przyjmują uciekających przed bombami pod swój dach  stwierdziła Beta Molenda, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Orpiszewie.

Burmistrz Franciszek Marszałek był pod wrażeniem wysokiej frekwencji. Podkreślił, że Ukraińcy walczą w swoich krajach w obronie swojej wolności, ale także o wolność i demokrację w całym świecie.

- Dlatego tak ważne jest aby czuli nasze wsparcie. Miasta i gmina Krotoszyn włączyły się we wsparcie naszych braci, ale  to dopiero początek - to wsparcie będzie potrzebne cały czas - stwierdził włodarz Krotoszyna.

Obiecał, że pomoc świadczoną przez osoby prywatne samorząd będzie wspierał. 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

Marian J.CMarian J.C

3 0

Po co nam świat jak nie ma Rosji takie informacje się ukazały. Nie jestem ani po tej stronie ani po tej stronie ale czy musiało dojść do takiego dramatyzmu. Z obserwacji od gdzieś 30 lat to ciągle Rosja była poniżana i takim prowodyrem była przede wszystkim Polska bo ponoć za działanie Rosji podczas drugiej wojny światowej. Obecnie są tego skutki i co dalej nadal wojna a jej koniec może być końcem niewiadomym. Było wiadome, że jeżeli Wielka Brytania wtrąca nosa to wojna pewna a tak było z Irakiem. USA i NATO to pokój dla tego świata tak było deklarowane a było już szereg wojen. Rosja nie chciała wojny z Ukrainą ale została do tego zmuszona i za zniszczenia oraz śmierć życia ludzkiego winę ponosi cały świat. Wielkie śmieszki polskiej inteligencji ale i smutek światowej społeczności bo po co ta wojna i komu to potrzebne. Rosja jak każde państwo na prawo do samoistnienia bez obłudy innych państw i ta obłuda była przyczyną interwencji zbrojnej przeciwko Ukrainie.
Co dalej - światowa polityka doprowadziła do szereg już byłych wojen i nadal ten dramatyzm rozpowszechnia i niechaj teraz uklękną przed Bogiem z prośbą a żeby życie na Ukrainie Rosji i całego świata wróciło do pierwotności czyli tak jak było przed zmianami. 20:18, 28.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

1 0

W telewizji naziemnej ukazał się ukraiński kanał ale z połączeniem do Internetu.
Takie to drażniące i jakby palcem groziło i skąd się to wzięło. Jakby było to jakieś ostrzeżenie ale kogo to ma dotyczyć. Może wynika, że przeszłość może się odradzać lub coś zatwardziałego wynikające z polityki.
Tak należałoby to sformułować. 19:41, 01.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

1 0

Przyglądając i analizując tę wojnę Ukraina i Rosja to dziwi skąd taka zaciekłość jednej i drugiej strony. Ukraina broni swojego a Rosja też jakby broniła swojego i dobrały się dwaj wariaci nawzajem się wyniszczając. Rosja potęga nuklearna i też dziwne , że Ukraina odważyła się tak zawziętej walki. Obrazki z pola walk są przerażające i jest wstydem dla współczesnego świata czy Europy a szczególnie dla sąsiadów jak Polska i inne, że dopuściły do takiej obecnie tragedii. Ale sąsiadom widocznie nie było w głowach dobra przyjaźń a agresja a żeby pokonać Rosję. Może wynikać, że Polska celowo ustawiła się politycznie a żeby zawojować pod protestem Ukrainy.
Parę lat temu były prezydent Lech Wałęsa stwierdzał, że świat zgłupiał i obecnie się to potwierdza. Ale również dziwne ,że byli prezydenci RP nie przyczynili się do tego a żeby pokojowo rozwiązać problemy ukraińsko - rosyjskie a tylko przyglądali się biernie jak NATO uzbraja Ukrainę a żeby sprowokować Rosje. 14:16, 02.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

0 0

Kończą się pomysły nad pisaniem komentarzy.W radiu bombowo w telewizji bombowo i jest to podobne jak Niemcy napadły na Polskę w roku 1939.
Takie ciągle deptanie po piętach Rosjanom nie było zbytnio dobre a obecnie płacz i rozpacz.Brak słów i jedynie myśleć o tym kiedy to się skończy a gdy nawet się to skończy to już przynajmniej przez kilkanaście lat nie będzie dobrze.Piszac dalej to takie drażniące jest to NATO i czy rzeczywiscie tak jest czy to pozory.Pozory to też mocna broń szczególnie w napięciach międzynarodowych - lepsze konkrety. 10:45, 03.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

2 0

A tak na koniec czy Krotoszyn solidaryzuje się z Ukrainą czy wykorzystuje do celów politycznych. Według różnych znaków na ziemi i niebie to nie jest to zbyt szczery solidaryzm. Ale co nierozsądnym po tym bo przecież trzeba słabość polityczną ratować. Lepiej nie iść tą drogą a kierować się Polską wyobraźnią.
Obecnie odnosi się wrażenie, że RP to RPU a to już przywłaszczanie obcej tożsamości. Solidaryzm to kierunek społeczno - polityczny i dotyczy państwa Polska. 19:14, 03.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

1 0

Jest to wszystko przerażające i nieobliczalnie zawzięte jednej i drugiej strony. Ale czy można było tego uniknąć to na pewno. Przemoc goniła przemoc ale natrętna przemoc nie powstała w Rosji a poza a obecnie politycy sąsiednich państw ze wschodem jak Polska i inne to drżą a nawet się już pochowali w myszach norach.
Jakie to było piękne przez laty i żerujące i obwiniające Rosję o różne uchybienia a obecnie Rosja stała się okupantem. Okupant nie powstaje z niczego a staje się przyczyny i niechaj politycy szczególnie ci zawzięci uderzą się w piersi i co dalej z tą na życzenie wojenką.
Komentarz wymuszony. 13:04, 05.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

1 0

Jak dziś podają że ukraiński świr stwierdza że już nie polskiej granicy.Co chciał to zrobił i polski rządzie ustal teraz nowa granicę z Ukrainą i oddaj zabrane ziemię Ukrainie zajęte w wyniku drugiej wojny światowej.Juz Święty Boże nie pomoże i przestań też ukraiński prezydencie nadużywać władzy bo też się stajesz takim samym grzesznikiem jak Rosja. 12:54, 06.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

1 0

Wynika dalej z informacji medialnej, że zanosi się na to - jeżeli Rosja nie ustąpi. Może dojść do tego, że prezydent Ukrainy będzie zarządzał z terenu Polski i będzie na terenie RP dwóch prezydentów. Ta wojna Ukraińsko - Rosyjska wspierana przez zachód dla Ukrainy może zmienić oblicze tej ziemi - tej ziemi. 20:59, 07.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

1 0

Należałoby już skończyć pisanie komentarzy na ten temat. Ale myślę, że na koniec i wynika, że ta wojna ukraińsko - rosyjska jest na wzór dzikiego zachodu. Może wynikać, że Ukrainie spodobało się takie wojowanie uprzednio doprowadzając Rosję do prowokacji. Dziki zachód jak w filmach i wynika, że to stara epoka obecnie w nowym wydaniu. Przemiany w Polsce po roku 1989 stały się spuścizną dzikiego zachodu i skutki niewyobrażalnie w pojęciu współczesnego myślenia.
Czy obecnie świat powinien się wstydzić tej wojny to na pewno, że tak bo Rosja włożyła duży wkład w wyzwolenie siebie i Polski oraz innych krajów z pod okupacji hitlerowskiej a obecnie została zmuszona do poniesienia ogromnych strat. Kraje sąsiedzkie jak Polska i podwładna Ukraina oraz inne zdawać sprawę z tego, że dziki zachód to przeszłość a teraźniejszość i przyszłość to skromność, która daje lepszą pewność dla współczesnego świata. 19:27, 08.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

0 0

A tak już na koniec rozważań na temat tej dramatycznej wojny.Rozwarzajac różne warianty i przyczynę tej wojny to też należałoby poskromić zachód w taki sam sposób jak zachód czyli Ameryka postapila z Japonią w roku 1945 zrzucając dwie bomby atomowe. Zapanowałby spokój na świecie na kilkanaście czy nawet na wieki. Zachód wspólnie z sojusznikami się panoszy i swoją potęga jest nieobliczalny.Ale tak na przyszłość to co za dużo to nie zdrowo. 16:59, 09.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Marian J.CMarian J.C

0 0

Ale z samego rana należy stwierdzić że ukraińscy osadnicy na terenie powiatu Krotoszyn źle myślą o mieszkańcach powiatu.Dlaczego bo powiat Krotoszyn jątrzy i postawią sam siebie pod ścianą..
Lepiej myśleć pozytywnie to i celowej nienawiści można uniknąć. 06:49, 11.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%